• Cihan ambalaj olarak Ofset kutu üretimimiz; Ofset baskılı kutu ve sıvamalı kutu şeklinde farklı ebat çeşitleri ile ambalaja ihtiyaç duyan her çeşit firmaya hitap edebilecek özellikler taşımaktadır. Siz İstediğiniz ölçüyü ve kullanım alanınıza göre ürün özelliği belirleyin, biz profesyonel ekibimizle kaliteli ürün hizmeti verelim..


    Ofset Baskı, 1904 yılında, Amerikalı Ira W. Rubel tarafından bulunmuş, genellikle (teneke ofset hariç)kağıt yüzeyine baskıda kullanılan baskı tekniği.  Günümüzde  kitapların,  gazetelerin,  dergilerin,  broşürlerin, faturaların, kartvizitlerin ve karton ambalajların basımında kullanılır.

    Ofset Baskı Makinasının Kesiti Ofset sistemi aslında taş baskı sistemine benzer,  ancak  kalıp üzerindeki yükseklik  farklarından yararlanmaz. Kalıp  yüzeyi düzdür. (Yüzey üzerinde çok küçük bir emülsiyon tabakası kalınlığı farkı vardır ancak bu kalınlık görüntü oluşturmada  etkin  değildir)
    Kalıp  yüzeyinde  iş olan yani basılacak alanlar ve iş olamayan basılmayacak alanlar vardır. İş   olan  yani  basılacak   alanlar   emülsiyon   tabakasıyla kaplıdır.  İş olmayan   alanlarda   ise  emülsiyon  tabakası   yoktur.  İş  olan  yerler mürekkebi, iş olmayan yerler ise suyu tutar. Burada su ve mürekkebin birbirine  karışmaması   prensibinden   faydalanılır.  Böylelikle  iş  olan yerlerde  bulunan   mürekkep   baskıyı   gerçekleştirir. Diğer alanlarda mürekkebi iten su olduğu için o bölgelere baskı uygulanmaz.
Hizmet Resim: